Kolor oczka w pierścionku – czy ma znaczenie?

Opublikowano przez admin

Pierścionek jest tym elementem biżuterii, który ma dla nas ogromne znaczenie. Przywiązujemy do niego ogromną wagę, zwłaszcza jeśli jest to pierścionek zaręczynowy lub ten dziedziczony z pokolenia na pokolenie. Tym, co go wyróżnia jest oczko. To w nim zawarta jest symbolika mająca wpływ na nasze funkcjonowanie.

Kamienie szlachetne – znaczenie

Bez wątpienia jednymi z najpopularniejszych kamieni w pierścionkach są brylanty i cyrkonie. Symbolizują czystość i wierność, a także wieczną niekończącą się miłość. Takie oczka pomogą w utrwalaniu miłosnych więzi. Lubiane przez panie są również ametysty. Uważane są bowiem za te, które pomagają w uzyskaniu harmonii ducha i skierowane są głównie do osób narażonych na ciągły stres i pośpiech. Pomagają też w pokonywaniu wszelkiego rodzaju uzależnień z którymi staramy się walczyć na co dzień.

Pierścionek z oczkiem – przesądy

Wielu z nas przesądy traktuje z przymrużeniem oka, choć kto wie, czy w każdym z nich nie kryje się ziarnko prawdy. Tak czy inaczej warto poznać symbolikę kamieni w pierścionkach. Jednym z bardziej znanych, lecz rzadkich kamieni jest szafir – według dawnych wierzeń jest symbolem mądrości, chroni przed nędzą, zdradą i nieszczęściem, a także zwiększa poczucie bezpieczeństwa w związku. Cennym minerałem stosowanym w jubilerstwie jest również rubin, utożsamiany z siłami witalnymi, namiętnością i trwałością uczuć. Z kolei za tę, która przynosi nieszczęścia uważana jest perła. Jednak ci, którzy ją lubią zazwyczaj są odmiennego zdania.

Pierścionek Pandora z niebieskim kamieniem

Często wybierane są pierścionki z niebieskim oczkiem. Szczyt popularności osiągnęły po głośnych w mediach zaręczynach księcia Williama z Kate Middleton (która otrzymała pierścionek po księżnej Dianie). Niebieskie barwy kojarzą się z żywiołami: wodą i powietrzem. Kojarzone są z czystością, spokojem, marzeniami, a także kreatywnością. Do niebieskich kamieni należą m.in.: ametyst, topaz, akwamaryn, apatyt, kyanit, fluoryt czy kwarc.

Pierścionek Swarovskiego – symbolika kamieni

Rzadkim minerałem jest również turkus, którego nazwa związana jest ze szlakiem handlowym, mającym początek w Chinach i Tybecie – miejscach wydobywania kamieni. Uważa się, że turkus sprzyja nawiązywaniu porozumienia z otoczeniem, strzeże cnotę osoby go noszącej oraz co ważne (dla osób poszukujących miłości) – sprzyja znalezieniu partnera życiowego. Inną lubianą, tym razem fioletową barwą kamienia jest ametyst, który ma właściwości lecznicze i wzmacniające (z greckiego ,,ametyst” znaczy ,,trzeźwy”). Dobrze działa na pogodzenie zwaśnionych par, a także na pobudzenie pożądania seksualnego. Znanym kamieniem jest także agat, czyli oczko powstałe z wulkanicznej lawy – występuje w kilku odcieniach, lecz uznawany jest raczej za kamień o pozytywnych właściwościach.

Kolor oczka w pierścionku Pandora – jaki wybrać?

To, jaki wybierzemy kolor oczka w pierścionku w głównej mierze zależy od naszych upodobań, a jeszcze większej – od tego, co lubi osoba, którą chcemy nim obdarować. Zwróćmy uwagę, na czym najbardziej nam zależy, a być może kamień w pierścionku uwydatni swoje symboliczne właściwości i przyniesie to, czego oczekujemy.

Pierścionki to szczególna biżuteria. W zestawieniu z odpowiednim kamieniem i kolorem oczka mogą mieć duży wpływ nie tylko na naszą osobowość.