Grawer na pierścionku zaręczynowym – dlaczego warto

Opublikowano przez admin

Grawerstwo jest jedną z najstarszych technik zdobienia wyrobów artystycznych. Dzięki wykonaniu różnej wielkości wgłębień możemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego – napis, symbol czy inne elementy zdobienia. Dzięki niepowtarzalności wzorów i dopasowania ich do danej osoby, możemy zyskać niepowtarzalny efekt.

Napis na pierścionku zaręczynowym

Jednym z ogromnych dylematów jest to, co powinniśmy wygrawerować na biżuterii. Na pewno dobrze jest kierować się upodobaniami osoby, którą chcemy obdarować. W przypadku pierścionków zaręczynowych wybór powinien wydawać się dość prosty – może to być data zaręczyn, poznania się czy upamiętnienie innej ważnej dla nas chwili. Oprócz cyfr często graweruje się symbole (np. serca), inicjały lub też słowne wyznanie miłości. Możemy wygrawerować również hasła takie jak: ,,miłość”, ,,wierność” czy ,,zawsze” – w języku polskim, angielskim lub innym przez nas wybranym.

Grawer na pierścionku – cena

Zazwyczaj możliwość wykonania graweru na biżuterii zawarta jest w jej cenie. Dlatego jeśli chcemy sprezentować komuś pierścionek z grawerem, warto zapytać o to, czy można go na nim wykonać. Jeśli natomiast taka myśli natchnie nas po czasie, możemy wykonać taki grawer w dostępnych punktach z biżuterią lub grawerowaniem. Ceny takiej usługi wahają się od 20-100 złotych w zależności od parametrów pierścionka zaręczynowego i wybranego przez nas napisu, symbolu czy miejsca grawerowania (na zewnątrz czy wewnątrz pierścienia).

Oryginalny grawer na obrączki i pierścionki zaręczynowe

Oprócz standardowych tekstów – wyznań miłości jak ,,kocham Cię”, ,,na zawsze Twój”, ,,always forever” itp., możemy sięgnąć po bardziej oryginalne teksty, które z pewnością zadowolą naszą wybrankę i spersonalizują jej pierścionek. Na pewno wśród takich tekstów znajdą się charakterystyczne dla nas zdania, wyznania miłości, pieszczotliwe zwroty czy słowa. Może to być krótki cytat z poezji lub z piosenki (oczywiście w miarę dostępnego miejsca).

Zalety grawerowania pierścionka zaręczynowego

Bez wątpienia jedną z największych zalet grawerowania pierścionka zaręczynowego jest odróżnienie go od innej biżuterii i stworzenie go niepowtarzalnym i wyjątkowym. Na pewno będzie również drogocenną pamiątką wywołującą najpiękniejsze wspomnienia. Jeśli wygrawerujemy na nim datę poznania się lub zaręczyn, możemy być pewni, że nigdy o niej nie zapomnimy. Wygrawerowana biżuteria doda nam pewności siebie w najtrudniejszych chwilach – miłe słowa zawsze dodadzą otuchy i zmotywują do działania.

Grawerowanie pierścionka zaręczynowego – po co?

Z osobistym tekstem lub symbolem możemy być pewni, że żadna inna kobieta nie będzie miała takiego samego pierścionka zaręczynowego jak nasza ukochana. Dzięki temu będzie czuć się wyjątkowa. Warto to zrobić, by na zawsze móc przy sobie zatrzymać wspaniały moment zaręczyn. Taki grawer jest często dyskretny – umieszczony wewnątrz pierścionka. Wiele pań ceni sobie taki gest i na pewno będzie zadowolona z wygrawerowanego wyznania miłości.

Pierścionek zaręczynowy to jeden z najważniejszych elementów kobiecej biżuterii. Oprócz swej ozdobnej funkcji przywołuje również najpiękniejsze wspomnienia.